Drodzy rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola!
Rozpoczęcie przygody z przedszkolem jest wielkim wydarzeniem – zarówno dla Waszych dzieci, jaki i dla Was. Pierwsze dni, a często nawet tygodnie będą dla dzieci trudne i stresujące. Twojego malucha czekają poważne zmiany w życiu. Dotychczas mama była zawsze gdzieś blisko, teraz nagle go opuszcza. Maluch musi udać się w obce mu miejsce, w którym jest inne światło, inne zapachy, inne głosy, inne zwyczaje.
Należy dziecko przygotować do takich sytuacji, aby potrafiło sobie z nimi poradzić.
1. Uprzedź dziecko: „Już za miesiąc/tydzień (za dzień, dwa itp.) idziemy poznać przedszkole. Mam nadzieję, że będzie miło”. Przypominaj jemu o tym. Opowiedz dziecku o przedszkolu: co tam się robi, czego się uczy.
2. Przygotuj dziecko do rozstania z mamą, zostawiając je na dłużej np. u babci lub cioci.
3. Już w domu ucz samodzielności samodzielnego jedzenia, mycia rąk, korzystania z toalety,
korzystania z papieru toaletowego, ubierania się i rozbierania (kapcie, spodnie, bluzka). Im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej mu dostosować się do nowych warunków.
Drodzy Rodzice!
Jeśli w Waszych sercach rodzi się niepokój, czy dobrze robicie oddając dziecko do przedszkola, to chcemy Was uspokoić i zapewnić, że w naszej placówce cały personel jest profesjonalnie przygotowany do pracy jaką wykonuje. My mamy już doświadczenie z maluszkami, dlatego przeczytajcie kilka naszych BARDZO WAŻNYCH wskazówek:
- O przedszkolu mówcie pozytywnie, żeby maluszkowi kojarzyło się z czymś miłym i ciekawym.
- Nie zabierajcie dziecka do domu kiedy płacze podczas rozstania – uległość w takiej sytuacji utwierdzi dziecko w przekonaniu, ze łzami będzie mogło wymusić zachowania, jakich oczekuje i płacz będzie się powtarzał.
- NIGDY nie znikajcie bez pożegnania – dziecko czuje się wtedy opuszczone i porzucone.
- Nie przeciągaj pożegnania w szatni pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je, życz miłego dnia i wyjdź, przekazując malucha nauczycielowi. Kiedy przedłużamy pożegnanie, dzieci cierpią dłużej. Jeśli trudno mu się z Tobą rozstać, poproś o pomoc nauczycielkę. Czasem nieuchronne jest przytrzymanie dziecka, które płacze i wyrywa się. Zapewne serce będzie Ci się krajało, ale możesz być pewna, że gdy wychowawczyni przytuli dziecko i zapewni je, że mama wróci po obiedzie łzy szybko obeschną. Zaufajcie paniom nauczycielkom – one wiedzą, jak radzić sobie w takich sytuacjach. Bardzo często dzieje się tak, ze gdy rodzic tylko wychodzi za drzwi placówki, dziecko zajmuje się zabawą i zapomina o zmartwieniu( w przeciwieństwie do MAMY :- )
- Dziecko ma prawo płakać. W ten sposób wyraża swój smutek, wyładowuje napięcie, jakie w nim narosło. Jeżeli płacze w domu, w przedszkolu, po prostu przytul je, powiedz, że je bardzo kochasz, że przyjdziesz po nie zaraz po obiedzie.
- Tłumacz dziecku, że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre. Dzieci lubią, gdy ich świat jest uporządkowany i ma swoją harmonię. Brak zasad i wymogów ze strony nauczyciela sprawia, że dziecko odczuwa chaos, a to powoduje brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa w nowym miejscu.
- W razie kłopotów, porozmawiaj z wychowawcą, z pewnością wspólnie uda się Wam znaleźć najlepsze rozwiązanie w trudnej sytuacji.
- Zdarza się, że w pierwszych tygodniach dziecko się moczy. Przyczyny mogą być błahe: – dziecko było pochłonięte zabawą, – nie dało sobie rady ze zdjęciem spodenek, – krępowało się poprosić nauczycielkę o pomoc. Bywa, że jest to objaw niepewności, lęku. Mokra bielizna to sygnał, by rodzice i pani poświęcili dziecku więcej czasu i uwagi. Naturalnie dziecko nie robi tego świadomie. Nie krzyczcie wiec na dziecko i nie zawstydzajcie go.
- Ubranie dziecka musi być wygodne. Unikaj spodni na szelkach lub z trudnymi do odpięcia guzikami czy paskiem. Rękawy bluzki powinny być łatwe do podciągania. Buty i pantofle swobodne, najlepiej bez wiązania lub zapinane na rzepy(podpisane).
- Prosimy o dostarczenie podpisanego worka dla dziecka a w nim komplet ubrań do przebrania (w razie zamoczenia ubrań)
PAMIĘTAJ!
ŻEGNAJ I WITAJ SWOJE DZIECKO ZAWSZE Z UŚMIECHEM !
POWODZENIA !
Informację o zebraniu organizacyjnym podamy w późniejszym terminie.
UWAGA WAŻNE
Wszystkich Rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola prosimy o zapoznanie się z aplikacją do zamawiania i odmawiania posiłków.
W przedszkolu funkcjonuje system zamawiania posiłków za pomocą aplikacji „zamowposilek.pl”. Rejestracja jest już uruchomiona.
Rejestracja jest możliwa na stronie internetowej:
Poniżej znajdują się linki do filmów instruktażowych (należy kliknąć w poniższe linki aby otworzyć lub skopiować do przeglądarki internetowej):
jak się zarejestrować:
jak płacić i zamawiać posiłki:
System działa na zasadzie przedpłat, to znaczy, aby móc zamówić posiłki należy najpierw dokonać wpłaty zaliczki, a po jej zaksięgowaniu w aplikacji złożyć zamówienie (wybrać zestawy na poszczególne dni). Sama wpłata nie oznacza zamówienia, ponieważ nie wiemy jakie zestawy zostały wybrane i na które dni.
Zamówienie i anulowanie (śniadań maksymalnie dzień przed dostawą do godziny 14, obiadów / podwieczorków w dniu wydania posiłku maksymalnie do godziny 8)
Na pierwsze 7 dni od rejestracji, aby dać Państwu czas na zapoznanie się z aplikacją www.zamowposilek.pl przyznajemy debet w wysokości 50 zł, a więc możliwość zamawiania bez konieczności dokonania wpłaty. Środki wykorzystane z debetu należy spłacić, aby móc złożyć kolejne zamówienie.
(Debetu nie widać na koncie, stan konta będzie 0zł. Nie oznacza to, że debetu nie ma. System pozwoli złożyć zamówienie do maksymalnie 50 zł)
Po zarejestrowaniu zachęcamy Państwa do skorzystania z wygodnej aplikacji mobilnej na telefony.
Jak to zrobić:
- w telefonie z systemem Android (Samsung, LG, HTC, Huawei i inne) należy wejść w „Sklep Play” (Google Play), w telefonie firmy iPhone należy wejść w sklep „App Store”.
- następnie wyszukać „zamowposilek.pl” z ikonką
- kliknąć „zainstaluj” i „otwórz”
- pozostaje już tylko zalogowanie się – login to podany przy rejestracji email, a hasło jest to samo jakie nadano przy pierwszym logowaniu
W przypadku problemów z rejestracją lub samą aplikacją prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta przez naszą stronę www.zamowposilek.pl lub po udanym zalogowaniu przez zakładkę „Pomoc > Wyślij wiadomość”. W „Pomocy” znajdą Państwo również aktualną instrukcję obsługi aplikacji.
Pytania odnośnie jadłospisu, diet itp. prosimy kierować bezpośrednio do dostawcy posiłków, również poprzez zakładkę „Pomoc”.
Pozdrawiam,
Mateusz Samborek.
Mateusz Samborek – „Pracownia Smaku”
Ul. Drożyska 43
31-998 Kraków
Właściciel: tel. 516-329-006Klienci Biznesowi: tel. 787-948-827
Strona internetowa: https://pracownia-smaku.pl/
Właściciel: kontakt@pracownia-smaku.pl Biuro: biuro@pracownia-smaku.pl
Dietetyk: dietetyk@pracownia-smaku.plFacebook: https://www.facebook.com/Pracownia-Smaku-Catering-109883224527512Instagram: https://www.instagram.com/pracownia__smaku/
—————————————————————————————————————————–
Informujemy, iż na tablicy ogłoszeń na terenie przedszkola umieszczone są listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola na rok szk.2024/2025.
Rodziców dzieci zakwalifikowanych prosimy dostarczyć ” Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka” do sekretariatu w terminie do 19.04.2024r.
Pobieranie oraz przyjmowanie uzupełnionych wniosków do przedszkola odbywa się codziennie w godzinach 14:00 – 16:00
w terminie od 4 marca 2024r.(poniedziałek) do 29 marca 2024r.(piątek)
Prosimy o przestrzeganie ustalonych godzin ze względu na organizację pracy przedszkola.
W tym czasie wyznaczona osoba ( członek Komisji Rekrutacyjnej) udzieli odpowiedzi na Państwa pytania oraz sprawdzi komplet dokumentów.
Wniosek można pobrać w wyznaczonych godzinach w przedszkolu lub znajduje się poniżej w pliku do wydrukowania.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kłaju informuje, że liczba wolnych miejsc na nabór
do przedszkola na rok szk.2024/2025 wynosi 36.
ZARZĄDZENIE Nr OA.0050.06.2024
WÓJTA GMINY KŁAJ
z dnia 16 stycznia 2024 r.
w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli oraz do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Kłaj
Na podstawie art. 154 ust. 1 pkt 1 i ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.) Wójt Gminy Kłaj zarządza, co następuje:
Ilekroć w niniejszym Zarządzeniu jest mowa o:
- przedszkolu – należy przez to rozumieć również oddział przedszkolny w szkole
podstawowej; - rodzicu – należy przez to rozumieć również opiekuna prawnego,
- dyrektorze – należy prze to rozumieć dyrektora samorządowej szkoły lub samorządowego
przedszkola, - dostępnej liczbie miejsc – należy przez to rozumieć określoną dla danego przedszkola liczbę dzieci, jakiej w danych warunkach organizacyjnych, lokalowych i sanitarnych przedszkole może zapewnić uczestnictwo w zajęciach przedszkolnych, z zachowaniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny nauki, wyliczoną jako iloczyn liczby oddziałów w przedszkolu i ustalonej dla tych oddziałów liczby dzieci (25 w oddziale ogólnodostępnym, 20 w oddziale integracyjnym),
- wolnych miejscach w przedszkolu – należy przez to rozumieć różnicę między określoną dla
przedszkola dostępną liczbą miejsc i liczbą dzieci uczęszczających do
przedszkola w roku szkolnym 2023/2024, których rodzice złożą deklarację o
kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu w roku szkolnym, na który
prowadzona jest rekrutacja, - wolnych miejscach w szkole – należy przez to rozumieć liczbę, która stanowi
dopełnienie liczby dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły i zapisanych do klasy pierwszej
do liczby stanowiącej wielokrotność liczby oddziałów utworzonych z tych uczniów i liczby 25 jako limitu dla oddziału ogólnodostępnego lub liczby 20 w przypadku oddziału integracyjnego (np.: przy zapisanych 18 uczniach liczbę wolnych miejsc w klasie pierwszej określa się jako: [(1*25)-18=7], przy zapisanych 40 uczniach liczbę wolnych miejsc określa się jako: [(2*25)-40=10]), - maksymalnej liczbie dzieci w przedszkolu – należy przez to rozumieć liczbę dzieci równą dostępnej liczbie miejsc.
§ 2.
- Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola przeprowadza się dla liczby dzieci odpowiadającej liczbie wolnych miejsc.
- Termin złożenia przez rodzica deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko edukacji przedszkolnej w tym samym przedszkolu w kolejnym roku szkolnym ustala się na dzień 29 lutego 2024 r.
- Dziecko, którego rodzic złożył deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025 w tym przedszkolu uznaje się za przyjęte do tego przedszkola. Dziecko takie nie podlega rekrutacji.
- Dyrektor, po uzyskaniu deklaracji od rodzica, ale nie później niż w dniu 4 marca 2024 r., przekazuje do publicznej wiadomości, w sposób zwyczajowo przyjęty w przedszkolu, informację o ilości wolnych miejsc w przedszkolu, na które prowadzona będzie rekrutacja.
- Przyjęcie dziecka do przedszkola, z zastrzeżeniem ust. 3, odbywa się na podstawie wniosku złożonego przez rodzica wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów rekrutacji.
- Termin rozpoczęcia rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli w gminie Kłaj ustala się na dzień 4 marca 2024 r.
- Termin składania wniosków, o których mowa w ust. 5 upływa z dniem 29 marca 2024 r.
- Jeżeli liczba wniosków o przyjęcie do przedszkola jest większa niż liczba wolnych miejsc, o których mowa w ust. 1, w okresie od 2 kwietnia do dnia 5 kwietnia 2024 r. przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne.
- W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli uwzględnia się:
- na pierwszym etapie postępowania – kryteria, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe;
- na drugim etapie postępowania – kryteria określone Uchwałą Nr XXVIII/196/2017 Rady Gminy Kłaj z dnia 9 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów drugiego etapu rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Kłaj.
- W terminie 7 dni od zakończenia rekrutacji przewodniczący komisji rekrutacyjnej podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola.
- Po uzyskaniu od rodzica dziecka-kandydata zakwalifikowanego potwierdzenia o zapisaniu dziecka do przedszkola, przewodniczący komisji rekrutacyjnej lub dyrektor, w terminie do dnia 26 kwietnia 2024 r., podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.
- Na listach, o których mowa w ust. 11 umieszcza się również informację o liczbie wolnych miejsc w pozostałych przedszkolach na terenie gminy.
- Po terminie zakończenia rekrutacji, o którym mowa w ust. 11 przyjmowanie dzieci do przedszkola może odbywać się na bieżąco, pod warunkiem występowania wolnych miejsc w przedszkolu. Rekrutacja uzupełniająca może być prowadzona od dnia 1 maja do dnia 30 sierpnia 2024 r., do momentu wyczerpania wolnych miejsc w przedszkolu.
- Do przedszkoli, z zastrzeżeniem ust. 3, przyjmuje się w pierwszej kolejności kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Kłaj. Kandydaci spoza obszaru Gminy mogą być przyjmowani po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, w miarę wolnych miejsc w przedszkolach.
§ 3.
- Do klasy pierwszej szkoły podstawowej kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły przyjmuje się w ilości nieprzekraczającej liczby wolnych miejsc w szkole.
- Dyrektor, na podstawie liczby uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły i zapisanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025, w terminie do 29 marca 2024 r. przekazuje do publicznej wiadomości, w sposób zwyczajowo przyjęty w szkole, informację o liczbie wolnych miejsc, na które prowadzona będzie rekrutacja.
- Termin rozpoczęcia rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do klasy pierwszej ustala się na dzień
2 kwietnia 2024 r. - Rekrutacji, o której mowa w ust. 3 podlegają również dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, które obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne odbywały w oddziale przedszkolnym tej szkoły.
- Przyjęcie kandydata zamieszkałego poza obwodem szkoły do klasy pierwszej odbywa się na podstawie wniosku złożonego przez rodzica do dyrektora szkoły podstawowej.
- Termin zakończenia rekrutacji ustala się na dzień 12 kwietnia 2024 r.
- Jeżeli liczba wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej jest większa niż liczba wolnych miejsc, o których mowa w ust. 1, w okresie od 12 kwietnia do dnia 19 kwietnia 2024 r. przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne.
- W postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej uwzględnia się kryteria określone Uchwałą Nr XXVIII/195/2017 Rady Gminy Kłaj z dnia 9 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Kłaj.
- W terminie do dnia 26 kwietnia 2024 przewodniczący komisji rekrutacyjnej lub dyrektor szkoły, po potwierdzeniu przez rodzica woli zapisania dziecka do szkoły, podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej.
- Po terminie, o którym mowa w ust. 8 kandydaci do klasy pierwszej szkoły podstawowej mogą być przyjmowani doraźnie, pod warunkiem występowania wolnych miejsc w szkole. Rekrutacja uzupełniająca może być prowadzona od dnia 1 maja do dnia 31 sierpnia 2024 r., do momentu wyczerpania wolnych miejsc w klasie.
- Do szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności kandydatów zamieszkałych na terenie Gminy Kłaj. Kandydaci spoza obszaru Gminy mogą być przyjmowani po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, pod warunkiem uzyskania od wszystkich rodziców uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły potwierdzenia zapisania dziecka do szkoły obwodowej lub innej szkoły.
§ 4.
Treść zarządzenia wraz z kryteriami, o których mowa w § 2 ust.9 i w § 3 ust. 6 przekazuje się do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenie na stronie internetowej: www.klaj.pl
i www.gzeas-klaj.pl oraz na stronach internetowych przedszkoli i szkół.
§ 5.
Wykonanie zarządzenia powierza się dyrektorom jednostek oświatowych, których zobowiązuje się do ścisłej współpracy w tym zakresie z organem prowadzącym.
§ 6.
Nadzór nad wykonaniem Zarządzenia sprawuje Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Kłaju.
§7 .
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Podpisał:
Zbigniew Strączek
Wójt Gminy Kłaj
HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM
do PRZEDSZKOLA SAMORZADOWEGO W KŁAJU na rok szkolny 2024/2025
Lp | Data / termin | |
1. | do 31.01.2024 | Ogłoszenie terminów obowiązujących w procesie rekrutacji 2024/2025 |
2. | do 29. 02. 2024 | Zgłoszenie przez rodzica deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko w tym samym P / OP |
3. | 4.03.2024 | Podanie do publicznej wiadomości informacji o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu |
4. | 4. 03. 2024 | Rozpoczęcie składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola |
5. | 31. 03. 2024 | Ostatni dzień składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola |
6. | 2.04.-5.04.2024 | Prowadzenie postępowania rekrutacyjnego – w przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc (obowiązuje uzgodnienie z organem prowadzącym) |
7. | 12. 04. 2024 | Podanie do publicznej wiadomości informacji o liczbie dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola |
8. | 12.04.-19.04.2024 | Potwierdzanie przez rodzica zapisania dziecka do przedszkola |
9. | 26. 04. 2024 | Podanie do publicznej wiadomości informacji o liczbie dzieci przyjętych i nieprzyjętych przedszkola |
10. | 1.05.-31. 08. 2024 | Termin rekrutacji i przyjmowania kandydatów w postępowaniu uzupełniającym (tylko na wolne miejsca- w porozumieniu z organem prowadzącym) |
KRYTERIA REKRUTACJI na rok szkolny 2024/2025
KRYTERIA USTAWOWE (I etap rekrutacji)
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.)
Art. 131.
2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa w ust. 1, niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formie wychowania przedszkolnego, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
3. Kryteria, o których mowa w ust. 2, mają jednakową wartość.
KRYTERIA-GMINNE (II etap rekrutacji)
Załącznik do Uchwały Nr XXVIII/196/2017
Rady Gminy Kłaj z dnia 9 marca 2017 r.
do samorządowych przedszkoli obowiązujące na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego wraz z liczbą punktów przyznawanych na ich podstawie oraz wykazem dokumentów niezbędnych do potwierdzania ustalonych kryteriów
Kryterium | Liczba punktów | Dokumenty niezbędne do potwierdzania kryterium |
Rodzice dziecka (opiekunowie prawni) lub rodzic (opiekun prawny) samotnie wychowujący dziecko – kandydata do przedszkola są osobami pracującymi lub studiującymi w systemie stacjonarnym | 10 | 1) zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu (w przypadku samozatrudnienia- oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej z podaniem numeru w CEIDG), 2) zaświadczenie z uczelni zawierające informacje o stacjonarnym systemie studiów |
Rodzice dziecka (opiekunowie prawni)-kandydata do przedszkola odprowadzają podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym właściwym dla Gminy Kłaj (na rzecz gminy Kłaj) | 8/4 (8 – oświadczenie 2 rodziców lub rodzica o wspólnym rozliczeniu ze współmałżonkiem, albo rodzica samotnie wychowującego dziecko, 4 pkt. – oświadczenie 1 rodzica) | Oświadczenie o odprowadzaniu podatku dochodowego przez każdego z rodziców(opiekunów prawnych) w Urzędzie Skarbowym właściwym dla Gminy Kłaj (na rzecz gminy Kłaj) |
Rodzeństwo dziecka-kandydata do przedszkola kontynuuje wychowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym albo edukację w szkole, w obwodzie której znajduje się przedszkole | 6 | Wniosek (imienne wskazanie rodzeństwa kontynuującego wychowanie przedszkolne lub edukację szkolną) |
Dziecko-kandydat do przedszkola zamieszkuje w miejscowości będącej siedzibą przedszkola lub znajdującej się w obwodzie szkoły podstawowej, do której należy przedszkole | 4 | Wniosek (wskazanie miejsca zamieszkania) |
Przedszkole pierwszego wyboru wskazane we wniosku jest najbliżej położonym od miejsca zamieszkania lub miejsca pracy jednego z rodziców (opiekunów prawnych) dziecka- kandydata do przedszkola | 2 | 1) wniosek (wskazanie miejsca zamieszkania) , 2)dokument potwierdzający miejsce pracy rodzica (jeżeli informacja ta nie została zawarta w dokumencie poświadczającym zatrudnienie) |
Do pobrania :