Witaj, Wiosno!

21 marca 2025 r. „Słoneczka” ubrane na zielono świętowały pierwszy dzień wiosny. Na podstawie filmu edukacyjnego poznały zwyczaje i obrzędy ludowe pożegnania zimy i powitania wiosny. Według instrukcji wykonały krokusy, bociany w gniazdach oraz sylwety Marzanny i Pani Wiosny.

Następnie przedszkolaki wyruszyły na spacer ulicami Kłaja na poszukiwanie zwiastunów wiosny. Zimę pożegnały wierszem „Marzanna”, a wiosnę powitały tańcem i wesołą piosenką.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za ubranie dzieci na zielono!

A na koniec zagadka: Jaką wiosnę powitały „Słoneczka” 21 marca?

a) astronomiczną

b) meteorologiczną

c) kalendarzową

d) termiczną

e) fenologiczną