Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 maja

Budzenie u dzieci poczucia tożsamości narodowej oraz więzi z własną Ojczyzną to ważne zadanie dla rodziców i wychowawców.

W naszym przedszkolu dbamy,  by dzieci poznawały swoją Ojczyznę, jej symbole i tradycje, a święta państwowe takie jak 2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja są doskonałą okazją, by uczcić barwy ojczyste i symbole narodowe.

We wszystkich grupach wiekowych, adekwatnie do możliwości dzieci  realizowano zajęcia o treściach patriotycznych. Dzieci wykonywały rysunki, chorągiewki, malowały godło i flagi, słuchały hymnu, legend o powstaniu państwa polskiego, uczyły się wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” oraz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”.  Odbywały się pogadanki i prezentacje multimedialne.

W salach zajęć i na korytarzach pojawiły się interesujące kąciki patriotyczne oraz wystawy prac dzieci.

27 kwietnia odbyła się uroczysta Akademia, na której przedszkolaki śpiewały Hymn Narodowy.

Różnorodne zajęcia i okolicznościowe spotkania nawiązujące do świąt państwowych rozbudzają w dzieciach poczucie tożsamości narodowej, szacunek dla symboli narodowych, kształtują w nich uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju.